V I V I S E C T I O N | 1 9 9 2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dikkat, Drama Çıkabilir!

YazarMesaj
Eylem Gündoğdu
Proleterler Örgütü | Hacktivist
Proleterler Örgütü | Hacktivist
Eylem Gündoğdu

Milliyet : Törkiş
Doğum Yeri : Konya
Yaşadığı Yer : İstanbul

Dikkat, Drama Çıkabilir! Empty
MesajKonu: Dikkat, Drama Çıkabilir!   Dikkat, Drama Çıkabilir! EmptyC.tesi Tem. 06, 2013 4:27 am

Dikkat, Drama Çıkabilir! 316owea
Gif bir dahaki sefere!

Ocak 1992, benim öldüğüm gün.

Nasıl anlatayım, yani, Türkiye'de adalete olan tecavüzün hikayesidir bu.
    Çocukluğumdan başlayayım. Biliyorsunuz, Kenan Evren, 12 Eylül 80 yılında darbe yapmıştı ve bu 3 adet fidanın hayatına mal olmuştu. O dönemlerde daha çocuktum, hayal meyal hatırlıyorum. En apolitik yetişen nesildenim haliyle. Bu konuda çok konuşulmazdı, hatta siyaset yasaktı, evde, okulda, sokakta, her yerde. Bu yüzden birbirimizi saçma sapan konularla ayırdık. Ben inek adı verilen gruba dahildim. Gözümde gözlüğüm yoktu belki, Kemal Sunal'a da benzemiyordum ama bilgisayar kurdu, matematik meraklısıydım. Sonra, kodlara sardım. 14 yaşında, yabancı yazılım uzmanlarıyla çalışmaya başladım. Ben Konya'lıyım, bu benim için çok büyük bir başarı, anlayacağınız. Bunu, internete borçluyum, yani, apolitik, sokakları bilmeyen, asosyal bir genç olmama. Ve kaçırdığım bir şey daha vardı, fark ettiğim bir sürü şey. Hacklemeyi öğrendiğimde, onların farkına vardım bir bir. Seç Sis'te yapılan hilelerin talimatlarına ulaştığımda şok olmuştum, Evren, anayasayı değiştirirken, referandumda korkunç bir hile yapmıştı. Darbe ve öncesiyle ilgili bilgiler ulaşılmazdı. Silinmiş değillerdi ama sansürlenmişlerdi. O an, halkı uyutmak için yapılan korkunç sansürü fark ettim. Özal'ın özelleştirmeleri zarar verici raddeye gelmişti. Bir sürü milyoner yaratılmıştı ama hiç birinin de temeli üretime dayanmıyordu. Üstüne üstlük, bir kesimi inatla ezmeye başlamışlardı. Bu kesime Konya'nın muhafazakarlarından olan, ailem de dahildi. Öğrendiğim bu gerçekleri tek başına kaldıramazdım. Eylül 1991'e kadar belgeleri biriktirdim, hesapları hackledim, hepsini bilgisayar kurtlarına dönmüş yaşıtlarım arasında, halka dağıttım. Sonra, Eylül'ün ikisinde yakalandım. Çünkü bu sefer asıl kurtlara, Üçüncü Dünya savaşına çatmıştım. Onların da haliyle beni tespit etmesi zor olmadı. Mahkemem çok uzun sürmedi, biraz acele etmişlerdi sanki. Vatana ihanetten yargılanıyordum ama bunu bir yere vardıramadılar. Çünkü düşmanlara değil, halkımıza sunmuştum belgeleri ve bunun için para bile almamıştım. Avukatım beni gayet iyi savundu, o da benim tarafımı tutuyordu. Ancak, devlet beni bir terörist gibi lanse etti, 35 yıl hapsime karar verdi. Ancak, biraz bile korkmuyordum, çünkü 3 fidan asılırken bir an bile korkmamıştı. Bense sadece hapse girecektim.

Asıl olay buradan sonra başlıyor. Tabi, buna daha sonra devam edeceğim. Şimdi, ''terör'' işime devam etmeliyim, halk için, emeğin artık karşılığını bulması için.

Dikkat, Drama Çıkabilir!
1 sayfadaki 1 sayfası